Pozycjonowanie stron Chorzów

Jeżeli prowadzisz swoją działalność na terenie Chorzowa lub działasz na większym obszarze, ale siedziba Twojej firmy znajduje się w Chorzowie, to ta oferta jest dla Ciebie!

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych, to szereg działań, które mają na celu zwiększenie Twojej widoczności w sieci – głównie w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu, Twoi potencjalni Klienci, z łatwością odnajdą Twoją ofertę! Poniżej umówię, poszczególne procesy pozycjonowania strony internetowej w Chorzowie.

Audyt strony internetowej

Przed rozpoczęciem pozycjonowania strony, konieczne jest wykonanie specjalnego audytu seo. Ma on na celu sprawdzić czy Twoja strona internetowa spełnia najnowsze wytyczne Google, takie jak czas wczytywania strony, przystosowanie strony do urządzeń mobilnych, właściwa struktura strony internetowej, odpowiednie linkowanie wewnętrzne itp.

Oprócz tego, przy wykorzystaniu specjalnych narzędzi, podczas audytu seo sprawdza się, na jakie frazy aktualnie jest widoczna Twoja strona oraz jakie pozycje na nie zajmuje. Jest to bardzo ważne, ponieważ stanowi punkt wyjścia do dalszych prac, oraz pozwala na porównanie osiągniętych wyników ze stanem początkowym.

Optymalizacja strony internetowej

Następnym etapem pozycjonowania strony internetowej w Chorzowie, jest jej optymalizacja. Polega ona głównie na wprowadzeniu zmian i wytycznych, które zostały znalezione podczas wykonywania audytu strony internetowej. Czas trwania oraz koszt optymalizacji strony, zależny jest od jej rozmiarów i zakresu wykonywanych działań. Wbrew pozorom, jest to bardzo ważny – a nawet najważniejszy – etap pozycjonowania strony i pod żadnym pozorem nie powinno się z niego rezygnować. Wyobraźmy sobie w sytuację, w której reklamowany jest nowy sklep, a firma marketingowa robi wszystko, aby do sklepu przyszło jak najwięcej klientów. Jednak już na miejscu okazuje się, że nie ma odpowiedniego parkingu, wejście do sklepu jest od podwórka, a na półkach towar jest chaotycznie poustawiany i nigdzie nie ma cen. Tak właśnie wygląda Twoja strona internetowa, która nie została zoptymalizowana – niezależnie od tego ile osób trafi na stronę, to Ty nie poczujesz wyraźnego wzrostu sprzedaży.

Pozycjonowanie wewnętrzne strony internetowej

Już sama optymalizacja strony, powinna poprawić widoczność Twojej strony w internecie, jednak to dopiero początek drogi pozycjonowania strony w internecie. Następnym etapem w pozycjonowaniu strony jest, pozycjonowanie wewnętrzne. Polega ono na stworzeniu i regularnym prowadzeniu bloga, na którym będą zamieszczane artykuły powiązane z tematyką Twojej branży. Dzięki odpowiedniej wiedzy, artykuły zostaną tak przygotowane, aby nie tylko świetnie się czytały, ale były także bardzo pozytywnie odbierane przez Google. Dokładnie omawiam ten temat, na moim szkoleniu SEO.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej w Chorzowie?

Ciężko tutaj o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ cena pozycjonowania jest uzależniona od wielu czynników, takich jak:

  • frazy kluczowe – są to wybrane słowa, na które ma być widoczna Twoja strona. Na przykład „dentysta Chorzów” lub „mechanik Chorzów”.
  • działania konkurencji – jak doskonale wiesz, konkurencja w dzisiejszych czasach jest ogromna i nie tylko Ty starasz się wypozycjonować swoją stronę internetową.
  • Rodzaj wybranego pozycjonowania – jak pisałem wcześniej istnieją dwa typy pozycjonowania: pozycjonowanie wewnętrzne oraz zewnętrzne. Pozycjonowanie zewnętrzne wymaga o wiele większych nakładów finansowych i czasowych, przez co jest także droższe – na szczęście nie zawsze jest ono konieczne i zazwyczaj zaczyna się od pozycjonowania wewnętrznego, a dopiero z czasem – jeżeli zajdzie taka potrzeba – dokłada się pozycjonowanie zewnętrzne.

Można jednak w uproszczeniu przyjąć, że minimalna kwota za pozycjonowanie – które ma przynieść Ci wymierny i zauważalny efekt – to 300 zł netto miesięcznie, a maksymalna w okolicach 3000 zł netto.

Umowa na pozycjonowanie strony internetowej

Pozycjonowanie strony internetowej, jest procesem złożonym i długotrwałym, dlatego minimalny okres współpracy wynosi 3 miesiące, po upływie tego czasu przedłużamy umowę na rok. Oczywiście, każdą z naszych umów na pozycjonowanie mogą Państwo wypowiedzieć z miesięcznym wypowiedzeniem.

Czy efekty pozycjonowania strony internetowej są gwarantowane?

Niestety nie, a jeżeli jakaś firma lub osoba twierdzi inaczej to niestety nie jest z Państwem szczera i już tłumaczę dlaczego.

Po pierwsze, Google nie chce aby użytkownicy manipulowali wynikami wyszukiwania, dlatego algorytm który odpowiada za ocenę strony, a także czynniki które są brane przez niego pod uwagę są tajemnicą. Oczywiście wiemy, że na pozycję strony w internecie wpływa jej optymalizacja, nagłówki, linki itp. ale nie znamy dokładnego algorytmu który to oblicza. To trochę tak, jakbyśmy wiedzieli że szarlotkę robi się z jabłek, mąki, jajek, cukru i cynamonu, ale nie znali proporcji tych składników. Czasem obserwuje się strony, które zatrzymały się 15 lat temu, a dalej osiągają lepsze pozycje niż nowe strony.

Po drugie, Google regularnie aktualizuje swój algorytm co kończy się albo dużymi spadkami pozycji albo jej wzrostami. Czasem są to stałe efekty, a czasem tylko przelotne zawirowania, na które firma pozycjonująca nie ma żadnego wpływu.

Po trzecie zaś, w internecie rywalizujemy z innymi firmami, które również się pozycjonują. Jeżeli nagle na rynku pojawi się nowy gracz z ogromnym budżetem i możliwościami to nie będziemy mieli możliwości mu dorównać.

Jak w takim razie zaufać?

Zdaje sobie sprawę, że w takiej sytuacji ciężko jest zaufać firmie skoro jest tyle zmiennych i tyle nie jasnych tematów. Dlatego przykładam ogromną wagę do tego, aby moje działania były maksymalnie transparentne. Zawsze omawiam z Klientem co robimy, dlaczego to robimy i jakich efektów się spodziewamy.

 

Dane firmy

SmallSite Krzysztof Skrzypek
ul. Reymonta 2/3
40-026 Katowice
NIP: 954-264-84-81

Numer telefonu